مشاوره تعمیر و نگهداری محصول برای شیشه کوارتز

January 4, 2022
آخرین اخبار شرکت مشاوره تعمیر و نگهداری محصول برای شیشه کوارتز

1. شیشه کوارتز شکننده است و در هنگام جابجایی و قرار دادن باید با احتیاط رفتار کرد.

2. لطفا در جعبه بسته بندی اصلی نگهداری کنید، حداقل باید مواد بسته بندی اصلی را حفظ کنید.تا زمانی که از لوله استفاده نشده است، بسته داخلی را خارج نکنید، زیرا رطوبت و گرد و غبار می تواند به خلوص و خاصیت لوله کوارتز آسیب برساند.انبار باید تمیز و خشک باشد.

3. شیشه کوارتز انبساط حرارتی بسیار کمی دارد.تغییر سریع دما هنگام تماس، تثبیت یا بستن با ماده ای که ضریب انبساط حرارتی متفاوتی دارد ممکن است باعث پارگی شیشه کوارتز شود.

4. شیشه کوارتز در صورت آلوده بودن به راحتی در دمای بالا جدا می شود.برای محصولات شیشه کوارتز تمیز کننده غیر رایگان که در دمای بالا کار می کنند، باید قبل از استفاده تمیز شوند.

5. برای تمیز کردن، شیشه کوارتز باید ابتدا در آب دیونیزه یا آب مقطر با چربی‌زدا قرار داده شود تا تمیز شود.پس از شستشو، محصول را به سرعت با آب دیونیزه شستشو دهید.سپس محصول را در اسید هیدروفلوئوریک با غلظت 10-5 درصد برای خیساندن به مدت 5 دقیقه یا 5 درصد فلوراید آمونیوم به مدت 10 دقیقه غوطه ور کرده و سپس با آب دیونیزه شستشو داده و به سرعت محصول را خشک کنید.

6. در صورت استفاده متناوب در دمای بالا، ترکیدن شیشه کوارتز آسان است.شیشه کوارتز را می توان برای مدت طولانی بدون آسیب استفاده کرد اگر دمای کوره بالای 500 ℃ نگه داشته شود.

7. شیشه کوارتز مایع فوق العاده خنک شده است.فقط دارای محدوده دمایی نرم کننده است.هر چه دما بالاتر باشد، ویسکوزیته کوچکتر است، تغییر شکل آن آسان تر است.اگر لوله کوارتز در دمای 1100 ℃ یا بیشتر برای مدت طولانی استفاده شود، دمای کوره را می توان قبل از شروع استفاده به 1200 ℃ افزایش داد.لوله را به مدت 90 درجه هر دو ساعت بچرخانید و این کار را برای 20 تا 30 ساعت تکرار کنید.سپس آن را وارد کار کنید، این روش می تواند تغییر شکل را کاهش دهد.

8. اسید هیدروفلوئوریک و اسید فسفریک داغ در دمای 200 درجه سانتیگراد به وضوح شیشه کوارتز را خورده می کنند.